شعاربرائت دروغی بیش نیست! - فریاد علی(ع)
X
تبلیغات
زولا

فریاد علی(ع)

صدای تو پس از ۱۴۰۰ سال هنوز می آید

شعاربرائت دروغی بیش نیست!

عبدالعزیز آل شیخ مفتی بزرگ عربستان سعودی ضمن تهدید زائرین بیت الله الحرام مبنی پرهیز از تظاهرات سیاسی گفت : اجازه نخواهیم داد که ایرانی ها منبر حج را به سنگر جنگ تبدیل کنند و حج را با سیاست درآمیزند!

 

به گزارش الشرق الاوسط او در پاسخ به سخنان مسئولین ایران بدون آنکه از نام ببرد افزود : کسانی که می خواهند حج را از یک امر عبادی تبدیل به موضوع سیاسی کنند راه را با اشتباه رفته اند و افکار گمراه کننده ای دارند!

 

او که سمت رئیس العلمایی عربستان را عهده دار است خطاب به مسلمانان جهان گفت: مشاعر مقدسه و اماکن متبرکه اسلام را به سیاست آلوده نکنید و انضباط دینی را در همه این اماکن حفظ کنید.

او به آیات قران و احادیث نبوی استشهاد کرده و افزود: خداوند خونریزی و جدال را سرزمین وحی حرام کرده و کسانی که خلاف آن را عمل کنند به مخالفت با خداوند برخاسته اند و ادعای دروغین دارند.

 

وی در پایان ضمن دعا برای خادم الحرمین الشریفین ادامه داد: حج را برای اهداف شخصی ملوث نکنید و همه باید اجازه دهیم ضیوف الرحمان تنها به امور عبادی خود بپردازند و با کوله باری از معنویت و هدایت به میهن خود بازگردند.

 

گفتنی است این اظهار نظر مفتی عربستانی در حالی است که مبانی مراسم برائت از مشرکین بیش از هرچیز از آیات قرآن کریم استنباط می شود ، آیاتى است که هرگونه سلطه اى را بر مسلمانان از سوى کفار و مشرکان نفى مى کند. آیه نفى سبیلِ، معروفترین آیه در این زمینه است: { وَلَنْ یَجْعَلَ اللهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلا }.

 

«خداوند هرگز بر (زیان) مؤمنان، براى کافران راه (تسلّطى) قرار نداده است.» اساساً سرّ «اعلان برائت از مشرکان و مستکبران عالم»، مقابله با زیاده خواهى، سلطه طلبى و مقابله آنان با موحدان و مظلومان بیان شده است.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)